Strona główna/Aktualności/Dyktando Biegane w klasie II b

16 Marca 2021

Dyktando biegane

Dyktando Biegane
Uczniowie klasy II b przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda w nietypowej formie. Oprócz znajomości podstawowych zasad ortograficznych, przydała się dobra kondycja sportowa. Podczas bieganego dyktanda grupy miały przeczytać, zapamiętać i poprawnie napisać zapamiętany tekst. Ważne było zastosowanie odpowiednich zasadach ortograficznych i interpunkcyjnych. Biegane dyktando wywołało wśród uczniów wiele emocji i radości, a dzięki dobrej współpracy wszyscy odnieśli sukces. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał, na pewno go jeszcze powtórzymy.

Od 26 do 30 kwietnia 2021 r. rekrutacja do klas pierwszych dla dzieci spoza obwodu