Strona główna/Aktualności/Dyktando Biegane w klasie II b

16 Marca 2021

Dyktando biegane

Dyktando Biegane
Uczniowie klasy II b przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda w nietypowej formie. Oprócz znajomości podstawowych zasad ortograficznych, przydała się dobra kondycja sportowa. Podczas bieganego dyktanda grupy miały przeczytać, zapamiętać i poprawnie napisać zapamiętany tekst. Ważne było zastosowanie odpowiednich zasadach ortograficznych i interpunkcyjnych. Biegane dyktando wywołało wśród uczniów wiele emocji i radości, a dzięki dobrej współpracy wszyscy odnieśli sukces. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał, na pewno go jeszcze powtórzymy.