Logotyp jednostki organizacyjnej

Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

18 GRU 2019

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie

Po przejściu kwalifikacji w eliminacjach regionalnych w Kędzierzynie-Koźlu  7 grudnia nasza drużyna miała jedynie tydzień czasu na poprawienie konstrukcji wiatraka, który ucierpiał w eliminacjach. Drużynie "Zwrot Akcji", czyli przedstawicielkom klasy VIII A: Natalii Sołtys, Alicji Kuliś oraz Natalii Mastalerz wraz z opiekunem Markiem Jarno (nauczycielem Fizyki), udało się usprawnić konstrukcję i wyeliminować zauważone błędy.

Dziewczyny były gotowe na finałowe starcie. Na finał, który odbywał się 14 grudnia w Piasecznie jechaliśmy z nastawieniem na dobry wynik. Nasza drużyna startowała jako pierwsza w kategorii szkół podstawowych, gdy podano wyniki, jakie uzyskał wiatrak, pojawiły się nadzieje, wynik lepszy niż przypuszczaliśmy.

"Zwrot Akcji" reprezentująca naszą szkołę zakończyła rywalizację w finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych na 6 miejscu. Wynik bardzo dobry. Nawiązaliśmy równorzędną walkę z drużynami startującymi w tym turnieju od wielu lat, a zdobyte doświadczenie wykorzystamy w kolejnych startach.

MJ

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:
  • Aktualizacja publikacji: