Strona główna/Aktualności/„Ołówki dla Afryki”

„Ołówki dla Afryki”

27 Września 2021

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z YORGHAS Foundation zachęca do udziału w akcji charytatywnej „Ołówki dla Afryki”
plakat ołówki dla Afryki

Zbieramy przybory szkolne dla dzieci w Sierra Leone - małym i ubogim kraju Afryki Zachodniej. Wiele tamtejszych rodzin nie stać na szkolną wyprawkę, bo oprócz niej muszą jeszcze szkołę każdemu dziecku opłacić. Zebrane przybory szkolne trafią właśnie do takich dzieci, którym w ten sposób umożliwimy rozpoczęcie lub kontynuację nauki. Zbieramy ołówki, kredki, temperówki, gumki do mazania, plastelinę, farbki i pędzle, linijki, bloki rysunkowe, zeszyty, piórniki, plecaki, kredę do pisania na tablicy, zabawki edukacyjne (oczywiście niezwiązane ze znajomością języka polskiego), kolorowanki, papier kolorowy itp.

Zbiórka trwa do 18 października.

Przyniesione rzeczy składamy w bibliotece szkolnej.

A. Cichoń, B. Lewosz