Strona główna/Aktualności/Klasa 3a w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii (..)

Klasa 3a w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi

23 Września 2021

3a w bibliotece

W czwartek 23 września br. wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. W MBP dowiedzieliśmy się np.: na czym polega praca bibliotekarza, co to są księgozbiory, czym różni się biblioteka szkolna od biblioteki miejskiej, w jaki sposób można korzystać z czytelni, co możemy robić w bibliotece dla dzieci. Panie bibliotekarki pokazały nam wiele ciekawych książek np.: koliberki - to takie malutkie książeczki, książki pop-up czyli trójwymiar bez okularów, wyskakujące obrazki, wysuwane elementy. Oglądaliśmy książki z haftowaną okładką oraz z drewnianą, gdzie jednocześnie wytłumaczono nam skąd się wzięło powiedzenie ,, czytać od deski do deski” czyli od początku do końca. To tylko kilka ciekawostek. Wiemy też, że w tym roku noc bibliotek przypada 9 października. Wyprawa była udana. Do zobaczenia. Klasa 3a.