Logotyp jednostki organizacyjnej

Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

04 PAŹ 2017

Osobliwości Świata Fizyki

W czwartek 28.09.17 r. uczniowie klas VIIA i VIIB uczestniczyli w pokazach "Osobliwości Świata Fizyki" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Uczniowie wzięli udział w trzech wykładach:
"Ciepło, zimno, gorąco, mróz" -  najbardziej podobała się prezentacja skroplonych gazów. Ochotnikom wylewano na dłonie ciekły azot,  podpalano pianę na dłoni, usiłowano też bezskutecznie spalić banknot 20 zł.

"Fizyka na wakacjach" zmniejszano objętość bagażu, produkowano prąd gdy skończyły się baterie, oglądano publiczność w podczerwieni oraz ochotnika pod folią i kocem termicznym z pomocą kamery termowizyjnej.

"Elektromagnetyzm wokół nas" prowadzący zaprezentowali ciekawe sposoby wzbudzania prądu indukcyjnego, wyjaśnili dlaczego nie podłączone do prądu świetlówki mogą świecić jak miecze Jedi oraz jak zbudować silnik elektryczny z baterii paluszkowej, 2 magnesów neodymowych i folii aluminiowej.

M. Kołodziej

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:
  • Aktualizacja publikacji: