Strona główna/Aktualności/„Czytanie ma moc - Tropiciele słów" w klasie 1b

„Czytanie ma moc - Tropiciele słów" w klasie 1b

11 Października 2021

Miło nam poinformować, że klasa I b wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiła do projektu edukacyjnego „Czytanie ma moc - Tropiciele słów".

Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

W ramach projektu klasa I b będzie czytać wspólnie ze swoją panią takie pozycje książkowe jak:

„Bolek i Lolek" - Doroty Majkowskiej-Szajer,

„Mikołajek. Psze pani, on ściąga" - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé,

„Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii - Kimberlie Hamilton,

„Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach" - Michała Rusinka.

Ponadto uczniowie będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kreatywnych zabawach związanych z tematyką danej książki, które mają na celu zaciekawić dzieciaki jej tematyką.

Zatem zaczynamy - CZYTANIE MA MOC :)