Logotyp jednostki organizacyjnej

Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

05 LIS 2019

Regionalny konkurs

29 października 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas siódmych.

Uczniowie zmagali się zadaniami o podwyższonym stopniu trudności.

Rywalizacja była duża. Miło było obserwować uczniów podczas pracy nad rozwiązywanymi zadaniami. Szczególnie dużo koncentracji uwagi uczestnicy poświęcili zadaniu z geometrii, którego celem było ułożenie tangramu z rozsypanych elementów. Zadanie, po wnikliwej analizie i wielu kombinacjach okazało się nietrudne. Większość uczniów rozwiązała je poprawnie.

Najlepiej z zestawem zadań poradziła sobie uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 1 w Czeladzi. Miejsce trzecie zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 3.

Szczególnie cieszy sukces Jana, ucznia naszej szkoły, który dowiedział się dzień wcześniej o możliwości uczestnictwa w tym konkursie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za okazane zainteresowanie przedmiotem, który jest dużym wyzwaniem dla większości uczniów. Cieszmy się, że królowa nauk nadal ma swoich zwolenników i pasjonatów.

Dziękujemy serdecznie za udział Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi i Szkole Podstawowej nr 6 w Będzinie.

Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom matematyki.

Organizatorki konkursu

Barbara Kluk i Beata Szymczyk

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian