Strona główna/Aktualności/Sukcesy w konkursie wojewódzkim „Dziś piękność Twą (..)

Sukcesy w konkursie wojewódzkim „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję..."

23 Listopada 2020

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami III edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego pt. „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję..." , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 34 im. Aleksandra Fredry w Częstochowie.

Konkurs pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty zorganizowany został w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem było napisanie pracy literackiej w formie listu prywatnego, w którym autor zachwyca się Polską i dzieli się wrażeniami na temat historycznego miejsca w kraju lub wykonanie kompozycji składającej się z 3 fotografii, które zatrzymują w kadrze urokliwe miejsca w Polsce.

W kategorii fotograficznej laureatami zostali:

Jakub Niedbała z 8b I miejsce

Jan Radzięta z 8a III miejsce

Jakub Hodurek z 8b wyróżnienie

W kategorii literackiej wśród laureatów znalazły się:

Anna Kozioł z 6b II miejsce

Lena Składowska z 8a wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za wszechstronne wsparcie i zaangażowanie. MS-D, MN

Konkurs „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję”.

Uczennice naszej szkoły przygotowały prace literackie na Wojewódzki Konkurs „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy w formie listu prywatnego, w którym autor zachwyca się Polską i dzieli się wrażeniami na temat miejsca w kraju, z którym splata się historia Polski.

Ania Kozioł z klasy VI b przedstawiła najpiękniejsze zakątki Gdańska, natomiast Lenka Składowska z VIIIa zachwyciła się Wieliczką.

Jakub Hodurek z klasy VIII b, Jakub Niedbała VIII b, Jan Radzięta z VIII a oddali prace fotograficzne.

Gratulujemy pomysłów.

Maja Strzelczyk Darwisz, Magdalena Niedbała