Strona główna/Aktualności/Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

19 Września 2020

Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

W czwartek 17.09.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka odbyły się demokratyczne wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego.

Klasy VI, VII oraz VIII wytypowały swoich kandydatów na przewodniczącego społeczności uczniowskiej. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której 14 kandydatów prezentowało swoje programy wyborcze, z którymi można było się zapoznać w holu szkoły.

Podczas wyborów kandydaci do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego mieli możliwość spotkać się ze swoimi wyborcami w Sali gimnastycznej gdzie na żywo próbowali przekonać swoich kolegów i koleżanki, aby zagłosowali właśnie na nich wygłaszając krótkie prezentacje swoich programów wyborczych. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na swojego kandydata.

Komisja skrutacyjna w składzie p.Magdalena Wester i p.Dorota Bengier- Babiarz przeliczyły głosy.

Uprawnionych do głosowania było 138 uczniów.

Oddano 103 ważne głosy.

Przewodniczącą szkoły została Nikola Stanko z klasy VIIa ( otrzymała 49 głosów).

Z-ca przewodniczącego Maria Borowiec klas VIIa ( otrzymała 28 głosów ).

Sekretarz Lena Składowska klasa VIIIa ( otrzymała 8 głosów).

Zdjęcia z wyborów można obejrzeć w galerii zdjęć.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Dorota Bengier-Babiarz, Magdalena Wester

Rejestr zmian