Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie I B

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie I B

2 Października 2020

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest promowanie głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data odnosi się do urodzin Joanny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Klasa I b, wraz z nauczycielem bibliotekarzem, uczciła święto głośnym czytaniem książki Renaty Piątkowskiej : „Gang słodziaków: przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Dzieci otrzymały albumy aktywnego czytania oraz zakładki do książki. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

B.Lewosz