Strona główna/Aktualności/Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

3 Listopada 2022

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Szkolna SP3 uzyskała wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w kwocie 2900 zł na zakup książek. Celem głównym Programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów dzięki uatrakcyjnieniu księgozbiorów bibliotek szkolnych, poprzez zakup nowości wydawniczych, zwiększenie dostępności książek w bibliotekach oraz rozwój współpracy pomiędzy bibliotekami szkolnymi i publicznymi. Zakupiliśmy 78 woluminów. Dokonaliśmy wyboru tytułów zgodnie z potrzebami biblioteki, sugestiami i propozycjami literatury podanej przez uczniów, rodziców i nauczycieli, recenzjami nowości wydawniczych dostępnymi na portalach edukacyjnych. Zakupione do biblioteki książki, to książki poczytnych i popularnych autorów będące nowościami wydawniczymi. Są wśród nich także nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i uzupełniających, książki z powiększoną czcionką i te, uwzględniające potrzeby uczniów. Jesteśmy pewni, że tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwoli uczniom miło spędzić czas, dostarczy radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudzi zainteresowania, dyskusje na temat przeczytanej literatury, da możliwość uczestniczenia w interesujących zajęciach i projektach edukacyjnych, zainicjuje, nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.