Godziny pracy świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku od 6.30 do 16.00.

Telefon na świetlicę: 518 673 490

17 lutego 2021

Koniec karnawału ale początek nowych działań w świetlicy.

Zakończyliśmy okres karnawału we własnoręcznie wykonanych maskach, „upiekliśmy” piękne pączki w Tłusty Czwartek oraz dostarczyliśmy do odbiorców wszystkie miłosne listy w Walentynki. I chociaż nie było prawdziwego balu, wszyscy świetnie się bawili.
A kolejną propozycją dla Naszych uczniów jest udział w akcji ,,GÓRA GROSZA” celem, której jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej poprzez zbieranie monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Inicjatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną .

Karnawał w świetlicy

karnawał
Podczas karnawału w świetlicy pomimo, że w tym roku bez balu karnawałowego, dzieci przygotowywały wiele prac. Były dekoracje na gazetkę: portrety babć i dziadków z okazji ich święta oraz piękne i kolorowe maski karnawałowe.

A już niedługo

walentynki

Z tej okazji zachęcamy uczniów do przygotowania kartek okolicznościowych dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów. Kartki wrzucacie do przygotowanej przez nas walentynkowej skrzynki pocztowej od 1 lutego do 9 lutego. Po odbytej kwarantannie 12 lutego Wasza korespondencja będzie roznoszona przez walentynkowego listonosza. Zachęcamy do zabawy.
Nauczyciele świetlicy

karnawał

walentynki

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w Naszej świetlicy:

Kontynuacja projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem”.
Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda przez BOŚ fundacja. Podczas projektu dzieci uczą się m.in. o szkodliwości cukru dla organizmu człowieka.

zdrowo jem

Projekt ,,Dobrze jem ze szkołą na widelcu”.
Głównym celem projektu jest wykształcenie prozdrowotnych postaw u dzieci poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów żywnościowych służących zdrowiu i tych, które są dla zdrowia szkodliwe. Ważnym celem jest uświadomienie zależności pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Uczniowie korzystają z prezentacji, filmów edukacyjnych, wykonują zadania plastyczne i dydaktyczne związane z tematyką projektu.

Projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI,
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem programu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego. W ramach projektu poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, co przyczyni się do wzmocnienia więzi uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

lekturki spod chmurki

Kategoria: Powiązane pliki [5]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2020-09-17 Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 32
Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf 197,69KB zobacz
pdf 2020-09-17 Regulamin świetlicy.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 31
Regulamin świetlicy.pdf 380,98KB zobacz
docx 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 21
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 19,03KB -
pdf 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 35
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 228,9KB zobacz
docx 2020-09-24 karta zgłoszenia dziecka do świetlicy
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 19
karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 21,11KB -
Od 22 lutego do 5 marca 2021 r. rekrutacja do klas pierwszych.