Strona główna/Aktualności/15 kwietnia - Światowy Dzień Sztuki

15 kwietnia - Światowy Dzień Sztuki

15 Kwietnia 2021

15 kwietnia przypada Światowy Dzień Sztuki. Święto zostało ustanowione w 2011 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych, a na datę obchodów wyznaczono dzień urodzin Leonarda da Vinci.

Dzięki wirtualnym spacerom znikają bariery finansowe. Nie ma znaczenia czas zwiedzania, lokalizacja ani trudności logistyczne.

To prosty sposób na to, by bez wychodzenia z domu spędzić z dziećmi miło czas, poszerzając przy okazji ich horyzonty kulturalne i zasób wiedzy. Jako atrakcyjna forma promocji danego muzeum, wirtualny spacer pokazuje je z najlepszej strony, zachęcając do odwiedzenia go w przyszłości, ale już w świecie rzeczywistym.

To też świetny sposób na odświeżenie informacji o danym miejscu dla osób, które już kiedyś je odwiedziły, ale nie wszytko z tej wizyty pamiętają.

Warto zatem wirtualnie spacerować, niezależnie od tego, czy utknęliśmy w domu z powodu odgórnie ustalonych zasad, czy nie - bo to po prostu przyjemne i pouczające doświadczenie, pełne estetycznych wrażeń oraz kopalnia wiedzy dla nas i naszych dzieci. Zapraszam uczniów na wirtualny spacer po muzeach , zamkach i pałacach ciekawe propozycje znajdziecie w zakładce Nasza szkoła/Biblioteka/Aktualności biblioteczne.
Beata Lewosz

do góry