Strona główna/Aktualności/Aplikacja mobilna „Placówki Oświatowe” prezentująca (..)

Aplikacja mobilna „Placówki Oświatowe” prezentująca szkoły w Polsce

27 Kwietnia 2021

Aplikacja mobilna „Placówki Oświatowe” prezentująca szkoły w Polsce przede wszystkim kierowana jest do uczniów 8. klas Szkoły Podstawowej poszukujących informacji o szkole średniej do której zamierzają uczęszczać w kolejnym roku. Za pomocą tego programu uczeń może sprawdzić informacje jakie szkoły znajdują się w najbliższej okolicy i jaka jest ich oferta rekrutacyjna.
Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie zbiera też żadnych informacji o użytkownikach. Prezentuje informacje publicznie dostępne ale w uporządkowany sposób. Dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS do pobrania ze sklepów Play i App Store.
Linki do pobrania aplikacji są na stronie http://placowkioswiatowe.pl

Na początek wybieramy obszar jakim jesteśmy zainteresowani, następnie wybieramy rodzaj szkoły. Teraz możemy obejrzeć listę placówek i widok na mapie. Po wybraniu konkretnej szkoły możemy obejrzeć informacje podstawowe z możliwościami aby automatycznie wejść w Mapy Google czy zadzwonić. Można też wejść bezpośrednio w informacje o rekrutacji na stronie szkoły jeżeli taki link jest dostępny. W przypadku niektórych szkół jest też możliwość przejrzenia profili klas.

do góry