Strona główna/Aktualności/Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Skałką" - wycieczka (..)

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Skałką" - wycieczka klas pierwszych

7 Czerwca 2024

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Skałką" - wycieczka klas pierwszych

5 czerwca 2024 roku uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do Przybynowa. Gospodarstwo "Pod Skałką" znajduje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w obrębie Jurajskich Parków Krajobrazowych Orlich Gniazd.
„Ocalić od zapomnienia” to motto oraz nadrzędny cel działania gospodarstwa. Pierwszaki przeniosły się w czasie zwiedzając Mini Skansen Wsi Jurajskiej. Zobaczyły w nim zagrodę z oryginalną chatą z przełomu XIX i XX wieku.
Uczniowie wzięli także udział w warsztatach edukacyjnych „Skąd się bierze mleko?” oraz "Jak powstaje masło?" W czasie zajęć poznaliśmy specyfikę hodowli zwierząt w dawnej wsi, mogliśmy wydoić krowę :) oraz samodzielnie zrobić masło, które ze świeżym chlebem smakowało wyśmienicie. Nie zabrakło również bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. W "Zwierzyńcu Pod Skałką" mieszka wiele różnych zwierząt: osiołki, owce, kozy, kucyki, króliki, kury, kaczki. Ostatnim elementem wycieczki była przejażdżka Kolejką Jurajski Ekspress. Stylizowany pociąg pozwolił nam na podróż po urokliwych okolicach Agroskałki. Z pięknymi wspomnieniami i ogromnymi wrażeniami wróciliśmy do domu :))) Było super!!!

do góry