Strona główna/Aktualności/NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

13 Maja 2024

NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Niebieskie Igrzyska, będące formą obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim jest miesiąc kwiecień. To międzynarodowe wydarzenie, organizowane przez Fundację Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD), jest częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2024.

Pierwszym działaniem naszej placówki był wspólny przemarsz uczniów i nauczycieli pod hasłem - „Nie oceniaj, zaakceptuj!”, który odbyliśmy wokół szkoły. Kolejne zadania klasy I-III zrealizowały w salach lekcyjnych i gimnastycznych - zajęcia edukacyjne i sportowe. Były pogadanki, filmiki edukacyjne, rozmowy oraz wspólne tworzenie plakatów informacyjnych na temat autyzmu. W ramach zajęć z wychowania fizycznego odbyły się różnorodne zabawy, rozgrywki i konkurencje sportowe.

Niebieskie Igrzyska pokazały jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Była to też okazja do aktywności fizycznej, współdziałania i zabawy pod hasłem - jesteśmy różni i pomagamy sobie !!!

do góry