Strona główna/Aktualności/Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach pierwszych

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach pierwszych

26 Lutego 2024

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach pierwszych

Klasa Ia i Ib pod kierunkiem swoich nauczycieli a także przy współpracy z p. Dorotą Adam włączyły się w dni BEZPIECZNEGO INTERNETU. Pierwszaki dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z edukacją informatyczną. Pierwsze lekcje poświęciliśmy na zaznajomienie się ze sprzętem i pracownią komputerową, następnie poznaliśmy edytor grafiki i edytor tekstu. Dzięki temu w drugim półroczu mogliśmy już odkryć kilka tajemnic Internetu.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w różnorodnych aktywnościach proponowanych przez
p. Dorotę Adam a także przez swoich wychowawców.
W ramach zajęć poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci pierwszaki:
- uczestniczyły w lekcji online: "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet" DBI - lekcja online; Polskie Centrum Programu Safer Internet
- obejrzały prezentację multimedialną "Bezpieczny Internauta" w ramach akcji - Dzieci Uczą Rodziców
- wykonały kodeks bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych
- rozwiązywały quiz DBI - Sieciaki.pl - odnośnie bezpieczeństwa w sieci
a także zgłębiały wiedzę na temat dobrodziejstw technologii informacyjnej w dzisiejszych czasach. To były bardzo ciekawe lekcje!

do góry