Strona główna/Aktualności/Ślubowanie i pasowanie na uczniów

Ślubowanie i pasowanie na uczniów

19 Października 2022

Ślubowanie i pasowanie na uczniów

Dzień 18 października 2022 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas I. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi.
Prowadząca uroczystość dyrektor Renata Paluch powitała zaproszonych gości, zgromadzonych rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy Ia i Ib.
Część artystyczną uroczystości rozpoczęli uczniowie klas IV, którzy wcielili się w role opiekunów z filmu o Harrym Potterze. Nasza szkoła na czas uroczystości zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie na samym początku nauki przydziela uczniów do czterech domów: Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu i Hufflepuffu. To oni dokonali ceremonii przydziału do odpowiednich domów w obecności wszystkich przybyłych na uroczystość.
Pierwszoklasiści swój występ rozpoczęli piosenką. Następnie odpowiadali na trudne pytania , zdając swój pierwszy w życiu egzamin, a następnie każdy pierwszoklasista trafił do jednego z czterech domów Hogwartu.
Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Renata Paluch dokonała symbolicznego pasowania na uczniów dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klas I. zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.
Następnie uczniowie z klasy III złożyli życzenia i przekazali uczniom klasy pierwszej przygotowane prezenty.
Goście obecni na uroczystości gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce. Podarowali pierwszakom również drobne upominki.
Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.
Rodzicom gratulujemy, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
Małgorzata Wikarek

do góry