Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie

Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie

28 Września 2023

Wycieczka do Jura Parku

26 września klasy 2a, 3a oraz 3b wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Emocji było co niemiara.
Na początek przebyliśmy magiczny tunel czasu - udając się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Zobaczyliśmy czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia... gdy nic nie istniało... Począwszy od Wielkiego Wybuchu poprzez kolejne etapy kształtowania się Ziemi i pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego.
Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, gdzie rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów - wszystkie naturalnej wielkości. Obejrzeliśmy prawie 70 gatunków i około 200 modeli wspaniałych dinozaurów. Wyglądały najprawdziwiej w świecie...
Kolejnym punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium, gdzie przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska mierzącego blisko 20 metrów długości Megalodona czy też rybopodobnego Mozazaura. Odwiedziliśmy również kino 5D, gdzie przebyliśmy kolejną podróż pełną emocji i wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych.
Na koniec były karuleze, plac zabaw i oczywiście sklep z pamiątkami :)
Pełni emocji wróciliśmy do naszej ukochanej Czeladzi :) To była niezapomniana wycieczka :)

do góry