Strona główna/Aktualności/projekt "Lekki tornister"

projekt "Lekki tornister"

30 Listopada 2023

projekt "Lekki tornister"

Miło nam poinformować, że coroczną tradycją uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w projekcie "Lekki tornister" organizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
Celem akcji jest uświadamianie uczniów klas 1-3 o konieczności doboru odpowiedniego plecaka oraz o systematycznej selekcji rzeczy w nim umieszczanych. Inicjatorzy akcji wskazują na problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów i związane z nim ryzyko wad postawy.
Podczas zajęć ważyliśmy i przeglądaliśmy nasze tornistry. Segregowaliśmy ich zawartość, uczyliśmy się poprawnego pakowania oraz prawidłowego noszenia tornistra. Ćwiczyliśmy zasady zachowania prawidłowej postawy ciała w różnych sytuacjach, także podczas siedzenia w ławce. Wysłuchaliśmy audiobooka pt. "Lekki Tornister i Zielona Kropeczka", którego akcja toczy się w plecaku Mikołaja. O swoim ciężkim losie w humorystyczny sposób opowiadają "mieszkańcy" tornistra: Kanapeczka, Pan Podręcznik, Ogryzek, Trampki i Tablet. Ich życie zaburza pojawienie się pewnej tajemniczej Zielonej Kropeczki.
Na koniec wszyscy obiecaliśmy sobie, że zasady, o których rozmawialiśmy będą przez nas przestrzegane przez cały rok szkolny... a wszystko w trosce o nasze zdrowe kręgosłupy!
#lekkitornister

do góry