Klasa 3a integracyjna

21 marzec 2024

Wiosenna sztafeta zadaniowa w klasie III A

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Klasa III a przywitała ją w nieco inny sposób niż zwykle. Chcąc, jak najbardziej zaangażować uczniów do pracy podczas lekcji wychowawca przygotował dla swoich podopiecznych ,,Wiosenną sztafetę zadaniową”. Jest to jedna z metod aktywizujących uczniów do pracy. Zabawa polegała na podzieleniu uczniów na grupy. Poszczególni zawodnicy podchodzili do tablicy z przygotowanymi planszami i zabierali ze sobą kolejne zadanie do wykonania, które w tym przypadku dotyczyły wiosny. Poprzez zabawę uczniowie ćwiczyli najważniejsze umiejętności kluczowe: czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie i rozwiązywanie różnorodnych wiosennych zadań. Efekty pracy były wspaniałe.
Obserwując pracę grupową uczniów można śmiało powiedzieć, że dzieci doskonale współpracowały ze sobą, doskonaląc umiejętności komunikacyjne. W każdej grupie można było zaobserwować duże zaangażowanie i wzajemną pomoc koleżeńską. Na podsumowanie uczniowie stwierdzili, że świetnie się bawili, a przy okazji utrwalili zagadnienia dotyczące wiosny. Już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć, na których będą mogli pracować w podobny sposób.

Wiosenna sztafeta zadaniowa w klasie III A

14 lutego 2024

WALENTYNKI w 3 a

14 lutego obchodzimy wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy 3 A bawili się świetnie przygotowując Walentynki dla swoich koleżanek i kolegów. Nie mogło zabraknąć niespodzianek dla rodziców i dziadków. Dzięki poczcie walentynkowej, działającej w tym dniu w naszej szkole również do nas dotarły anonimowe liściki z pięknymi słowami. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał od tajemniczego Walentego serduszkowe lizaki i baloniki.

21 grudnia 2023

27 listopada 2023

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 3a

W poniedziałek klasa 3a obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Jest to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Już pierwszego dnia w klasie pierwszej dołączył do nas sympatyczny pluszowy miś, którego nazwaliśmy Feluś. Towarzyszy nam trzeci rok i pomaga w trudnych, ale i radosnych chwilach w szkole. Uczniowie przytulają się do niego i szepczą do uszka najskrytsze tajemnice. Na zajęciach poznaliśmy ponad stuletnią historię pluszowego misia. Dowiedzieliśmy się, że pierwszy pluszowy miś powstał w Stanach Zjednoczonych i nazwano go Teddy Bear. Wykonywaliśmy pracę plastyczną i rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z Pluszowym Misiem. To był bardzo radosny dzień, który zakończyliśmy poznaniem wielu misiów - bohaterów bajek dla dzieci.

10 listopada 2023

Mali Patrioci

Z okazji nadchodzącej uroczystości Święta Niepodległości Polski uczniowie klasy 3 a wykonali techniką origami godło naszego kraju. Z dużym zaangażowaniem każdy uczeń pracował zgodnie z instrukcją, a efekty zaskoczyły nawet nas samych. Oryginalne, niepowtarzalne prace zdobią naszą klasę.

Dzień jeża w klasie 3a

Z okazji Dnia jeża, który obchodzimy 10 listopada klasa 3 a wybrała się na spacer. Sprawdzaliśmy czy na terenie wokół szkoły znajdują się miejsca, gdzie mogą przezimować jeże. Oglądaliśmy kopczyki z liści i nawet sami jeden zbudowaliśmy. Mamy nadzieję, że zamieszka w nim jakiś jeżowy lokator. Po powrocie do szkoły oglądaliśmy filmy edukacyjne i ciekawostki o tych sympatycznych zwierzakach. Na zakończenie każdy uczeń wykonał przepiękną pracę plastyczną, a bohaterem był oczywiście jeż.

25 października 2023

Jesienne inspiracje

Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy 3 a wybrali się na spacer wokół szkoły. Zbieraliśmy skarby jesieni, z których zaplanowaliśmy wykonać prace plastyczne. Naszą inspiracją była brzoza i jej wygląd. Nie zabrakło wspaniałej zabawy i przytulania się do drzewa. To właśnie brzoza uważana jest za najbardziej przyjazne drzewo człowiekowi, która uspokaja i wzmocnia nasz organizm. Bardzo pozytywnie wpływa na samoocenę, wspomaga koncentrację i kreatywność. Po powrocie ze spaceru próbowaliśmy odtworzyć charakterystyczny wygląd tego drzewa. I udało się to doskonale, a praca każdego ucznia - to dowód na to, że przytulanie do brzozy bardzo wszystkim pomogło.

22 czerwiec 2023

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w klasie 2 a

Z wielką przyjemnością uczniowie klas 2 A zgłaszają zakończenie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - Uniwersytet Dzieci - Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy? Główne cele projektu było wspieranie uczniów w kształtowaniu patriotycznej postawy, rozwijanie ich wrażliwości kulturowej. Projekt polegał na realizacji 8 lekcji i składał się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwoliły na integrację dzieci i oswojenie ich z własnymi emocjami oraz lekcji tematycznych związanych z wiodącym tematem projektu. Projekt pozwolił na rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze zdobytej wiedzy, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. Dorota Kopeć

04 maj 2023

MALI PATRIOCI - zajęcia rozwijające kreatywność - klasa 2 a

Na ostatnich zajęciach rozwijających kreatywność plastyczną uczniowie klasy 2 a wykonali wycinankę mapy Polski, aby uczcić zbliżające się majowe święta. Kolejny raz uczniowie doskonalili wycinanie drobnych elementów, a każda praca była wspaniała. Brawo dzieciaki!!!

17 marzec 2023

3 marzec 2023

24 luty 2023

Zajęcia rozwijające w klasie II A. Na ostatnich zajęciach rozwijających uczniowie klasy II A pierwszy raz wykonywali swoje prace z wykorzystaniem gliny. Okazało się, że nie jest to proste zadanie. Mimo to świetnie bawiliśmy się w czasie modelowania bohaterów naszej ostatniej lektury. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, a powstałe figurki z gliny wyszły przepiękne. Dorota Kopeć

6 grudnia 2022

28 listopada 2022

Witamy zimę - zajęcia rozwijające kreatywność - klasa 2 a

Witamy zimę - zajęcia rozwijające kreatywność - klasa 2 a
Za oknem zrobiło się zimowo, a z drzew opadły liście. Coraz częściej pogoda przypomina zimę. Uczniowie klasy 2 a wykonali kolorowe parasole i tak pożegnali jesień. Na kolejnych zajęciach plastycznych stworzyli piękne zimowe drzewa. Wystarczyła niebieska bibuła, czarny tusz i słomki. Radość uczniów była ogromna, kiedy z czarnej plamy tuszu powstawały piękne, oryginalne i niepowtarzalne zimowe drzewa.
Dorota Kopeć

14 listopada 2022

Młodzi obywatele - ogólnopolski projekt edukacyjny w klasie 2 a

W czwartek 10 listopada przy okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 2 a mieli okazję zapoznać się z historią naszej Ojczyzny. Walka o niepodległość to trudny czas dla naszego kraju. Dzięki realizowanemu w klasie 2 a Ogólnopolskiemu Projektowi Edukacyjnemu - Uniwersytet Dzieci w Klasie - Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy? - uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z Niepodległością. Doskonale już wiedzą, że są ważnymi członkami społeczeństwa polskiego, że prawdziwy Obywatel oddaje hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Na zakończenie zajęć sprawdziliśmy naszą wiedzę zdobytą na zajęciach i okazało się, że drugoklasiści potrafią już zapamiętać wiele istotnych wydarzeń z historii naszego kraju.

9 listopada 2022

25 października 2022

Jesienny jeż - zajęcia rozwijające w klasie 2 A

Na zajęciach rozwijających - ,,Zaczarowana plastyka” uczniowie klasy 2 A wykonywali jesiennego jeża. Przepiękne jesienne kolory przypomniały nam, że ta pora roku też może być bardzo radosna i przyjemna. Ten fakt potwierdzają nasze wesołe jeżyki.

5 października 2022

Jesienne liście - klasa II A

Jesienne liście - zajęcia rozwijające kreatywność - klasa II A
Za oknem jesień. Nie zawsze piękna i słoneczna. Uczniowie klasy II A postanowili odczarować deszczową pogodę. Na zajęciach rozwijających kreatywność wykonali kolorowe, jesienne liście wykorzystując do tego suche pastele i stare gazety. Efekt końcowy zaskoczył nawet samych uczniów.

30 września 2022

Dzień Chłopaka w klasie II A

Jak co roku 30 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Najważniejszym momentem w tym dniu był wybór Super Chłopaka klasy II A. W głosowaniu dziewczynek tytuł i pamiątkowy medal otrzymał Piotr S. W tym dniu nie zabrakło również życzeń i prezentów dla naszych klasowych chłopaczków. Bardzo praktyczne upominki spodobały się nam wszystkim. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego radosnego dnia. Dorota Kopeć i Małgorzata Duran

6 czerwca 2022

Motyl - zajęcia rozwijające w klasie Ia

Na ostatnich zajęciach rozwijających uczniowie wykonywali z kolorowych, papierowych paseczków barwnego motyla. Praca trudna, ale doskonale wykonana przez pierwszaczki.

1 czerwca 2022

Dzień Mamy w klasie 1 a

31 maja uczniowie klasy 1 a pod opieką swoich Pań, przygotowali niespodziankę dla wyjątkowych osób - swoich Mam. Z wielkim zaangażowaniem dzieci zaprezentowały to, czego już nauczyły się w szkole. Na krótkiej lekcji otwartej uczniowie bardzo ładnie pracowali i z wielką czułością wypowiadali się na temat najważniejszej dla nich osoby - Mamy. Kolejną niespodzianką była uroczysta akademia, w czasie której dzieci popisały się swoimi talentami recytatorskimi, wokalnymi, a nawet tanecznymi. Wszystkie Mamusie z wielkim wzruszeniem przyjęły również najcudowniejsze życzenia od swoich pociech oraz wykonane przez dzieci ,,Portrety Mam” i bukieciki kwiatów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przy którym bardzo miło spędziliśmy ten wyjątkowy czas.

Dzień Dziecka w klasie 1 a

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W klasie 1 a świętowaliśmy Dzień Dziecka w sposób wyjątkowy. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki, którą przygotowały nasze Panie. Wszyscy z apetytem opróżnili pucharki ze smacznym deserem. Nawet pogoda nie pokrzyżowała nam planów zorganizowania klasowego pikniku. Na kocykach w naszej sali świetnie bawiliśmy się naszymi nowymi prezentami, które otrzymaliśmy w tym dniu. Na zakończenie pikniku oglądaliśmy filmy edukacyjne o obchodach tego wyjątkowego dnia na całym świecie. Nie zabrakło również seansu naszych ulubionych bajek. Wszystkim dzieciom dopisał świetny humor, a uśmiech nie znikał z buziaków.

1 lutego 2022

17 stycznia 2022

Zimą pomagamy ptakom - klasa I A - integracyjna

Zima to dla dzieci fantastyczna pora roku. Kto nie lubi zjeżdżać z górki na sankach, zabawy śnieżkami czy lepienia bałwana? Niestety dla zwierząt to trudny okres. Dlatego postanowiliśmy pomóc ptakom i wykonaliśmy nietypowe karmniki. Zwykła plastikowa butelka i drewniana łyżka to doskonały materiał do zbudowania stołówki dla ptaków. Nie zapomnieliśmy również o napełnieniu ptasiej jadłodajni ziarenkami słonecznika. Tak wykonane karmniki powiesiliśmy na pobliskich drzewach koło szkoły. Będziemy pamiętali o systematycznym dostarczaniu karmy dla naszych małych przyjaciół. 

Tego dnia na zajęciach rozwijających ,,Zaczarowana plastyka” wykonaliśmy pracę przedstawiającą zimowy pejzaż, na którym nie mogło zabraknąć ptaków.

Dzieciaczki doskonale zdały egzamin, jako przyjaciele zwierząt. Od tej pory będziemy każdej zimy pamiętali o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

Wychowawca
Dorota Kopeć

Nauczyciel wspomagający
Małgorzata Duran

6 grudnia 2021

Mikołajki w klasie I A

Już od piątku uczniowie kasy I A integracyjnej oczekiwali z niecierpliwością na wizytę Mikołaja. Na zajęciach rozwijających kreatywność plastyczną wykonali grupowe prace mikołajkowe. A 6 grudnia rano - cóż za niespodzianka… Okazało się, że wczesnym rankiem Mikołaj dotarł do naszej sali. Zostawił dla dzieciaczków wspaniałe prezenty na magicznej choince.

Radość była ogromna, kiedy dzieci odszukiwały prezenty dla siebie. Jak zwykle Mikołaj nie zapomniał o nikim. Dziękujemy tajemniczemu Mikołajowi i dziękujemy za cudowne prezenty - szczęśliwe dzieciaczki z klasy I A.

23 listopada 2021

Zaczarowana plastyka - klasa I a

Zajęcia rozwijające kreatywność uczniów klasy I a
Na zajęciach - ,,Zaczarowana plastyka” uczniowie klasy I a integracyjnej wykorzystali nietypowe materiały do wykonania pracy plastycznej - ,,Zimowa gałązka”.

22 listopada 2021

Profilaktyka zdrowego odżywiania dla dzieci

Klasa I A włączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Przedsięwzięcie w sieci, jest skierowane głównie do dzieci, ale także do rodziców i dziadków.

Projekt składa się z dziesięciu krótkich odcinków (około 10 minut każdy). Pierwsza część to audiobook, który został specjalnie napisany przez popularną pisarkę dla dzieci i młodzieży oraz poetkę, Martę Fox, autorkę 50. książek.

Akcja wszystkich odcinków audiobooka rozgrywa się w Katowicach. Bohaterami są dzieci o zabawnych ksywach związanych ze zdrowym odżywianiem i ekologią: Artur Topinambur, Bartek Kaparek, Ula Miodula, Ola Rukola, Jurek Ogórek, Zielona Nikola, Agatka Sałatka.

Każdy odcinek to opowieść dotycząca profilaktyki zdrowego odżywiania. W swoim założeniu Projekt ma upowszechniać zdrowe nawyki żywieniowe oraz działania promujące zdrowie z zakresu profilaktyki otyłości, nadwagi i cukrzycy. Poprzez łatwy i zabawny język nagrania mają za zadanie przekonać dzieci, jak ważny jest ruch, wspólne zabawy, spacery, wspólne spożywanie posiłków, przygotowywanie ich.

Uczniowie klasy I A zapoznali się już z trzema pierwszymi audiobookami: „Smutek Bartka", „Przysmak na smutek?", „Pyszne kluseczki" . Dzięki nim uczniowie wiedzą już bardzo dużo na temat sposobu prawidłowego odżywiania się i negatywnych skutków niewłaściwej diety.

Korzystając ze zdobytej już wiedzy uczniowie na zajęciach sami przygotowywali zdrowe drugie śniadanie, zwracające uwagę na wskazówki zdobyte po wysłuchaniu wesołych przygód Bartka.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie na pewno częściej będą sięgali po zdrowe przekąski jakimi są owoce i warzywa.

Zachęcamy wszystkich uczniów, ich rodziców i dziadków do zapoznania się z Projektem.

A oto link do wydarzenia na facebooku:

https://fb.me/e/1gkRH09m6

Dorota Kopeć

Małgorzata Duran

3 listopada 2021

Czytanie ma moc - Tropiciele słów - klasa I A

„Czytanie ma moc - Tropiciele słów"
Klasa I A integracyjna przystąpiła do kolejnego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego -
„Czytanie ma moc - Tropiciele słów". Program polega na czytaniu polecanych książek wraz z
dziećmi, a także na realizacji przez klasę cyklu warsztatów w oparciu o przygotowane scenariusze.
Głównym celem Programu jest:
- rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania;
- promocja czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon;
- rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne
myślenie.

W ramach projektu klasa I A będzie miała okazję zapoznać się z następującymi pozycjami
książkowymi:
- „Bolek i Lolek" - Doroty Majkowskiej-Szajer,
- „Mikołajek. Psze pani, on ściąga" - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé,
- „Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich
łap w historii" - Kimberlie Hamilton,
- „Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach" - Michała Rusinka.
Uczniowie mieli już okazję poznać czworonożnych bohaterów z książki „Opowieści o
psach, które ratowały świat”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki i już nie
mogą się doczekać kolejnych zajęć, na których wraz ze swoją panią będą z zaciekawieniem śledzili
losy bohaterskich psów.

11 października 2021

Pierwsze zajęcia poświęcone były próbie odpowiedzi na pytanie - Dlaczego każdy z nas jest inny? Zaprezentowany film uświadomił uczniom, że różnimy się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale również zainteresowaniami i tym, że każdy lubi robić coś innego. Na zakończenie zajęć uczniowie zgodnie stwierdzili, że dzięki temu, że każdy robi coś innego, uzupełniamy się i pomagamy sobie nawzajem.

Kolejne zajęcia były okazją do zapoznania uczniów z tematem - Kiedy kogoś kochamy? Wprowadzeniem do tematu lekcji było zaproszenie uczniów do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem Natalii Oniszczuk - kociej behawiorystki. Opowiedziała ona o tym, jak i kiedy okazywana jest miłość w świecie zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się również, czym zajmuje się behawiorysta zwierząt. Po wysłuchaniu “Bajki o Ciepłym i Puchatym”, potrafili odpowiedzieć na pytanie, jak okazywać miłość zwierzętom i najbliższym. Podsumowaniem zajęć było stworzenie mapy myśli do wyrazu ,,miłość”.

Każde zajęcia z projektu kończy wspólne uzupełnianie indeksu ucznia oraz wklejanie znaczków potwierdzających udział uczniów w lekcji.

Wychowawca
Dorota Kopeć

11 października 2021

„Zaczarowana plastyka" klasa Ia

Zajęcia rozwijające kreatywność ,, Zaczarowana plastyka” - klasa I A

Ostatnie słoneczne dni były okazją do jesiennego spaceru klasy I A integracyjnej. Uczniowie w czasie wesołej zabawy mieli za zadanie nazbierać przyrodnicze skarby, jakimi były kolorowe liście. Po powrocie wszystkie zostały przez nas zasuszone i przygotowane do wykonania jesiennego niedźwiadka.

To nie jedyna jesienna praca plastyczna, jaką wykonaliśmy na zajęcia rozwijających kreatywność. Kolorowe, jesienne drzewo z paseczków papieru kolorowego przybliżyło nam przepiękną porę roku, jaką jest jesień. Uczniowie fantastycznie poradzili sobie z dotychczasowymi pracami i wykazali się niesamowitymi zdolnościami plastycznymi i manualnymi. BRAWO PIERWSZACZKI!!!

Wychowawca

Dorota Kopeć 

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-11-03 Czytanie ma moc.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 314
Czytanie ma moc.pdf 312.75KB zobacz
do góry