Strona główna/Kącik ucznia/grudzień 2020- przepisy na potrawy świąteczne

grudzień 2020- przepisy na potrawy świąteczne

Aktualizacja 2 stycznia 2021

Niestety nie otrzymaliśmy żadnego przepisu na potrawy świąteczne. Zapewne byly one tak pyszne, że zniknęły zanim zdążyliście zrobić im zdjęcie. To dobrze, że nie było czasu na pisanie przepisów, to znaczy, że mieliście wiele innych ciekawych zajęć, takich jak na przykład czekanie na choinkę.

Zajadając pyszne potrawy świateczne pamiętajcie o dokarmianiu zwierząt zimą. Obserwowanie ptaków przylatujących do karmnika to bardzo ciekawe zajęcie. Na zdjęciu poniżej sikory bogatki zajadają, a mniejsza sikora modra czeka aż się najedzą i odlecą, wtedy ona będzie mogła się najeść.

sikory

1 grudnia 2020

W grudniu obchodzimy święta Bożego Narodzenia, z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na przepis na potrawę świąteczną. Pochwalcie się przepisami na najsmaczniejsze potrawy przygotowywane w Waszych domach. Zapoznajcie się z regulaminem konkursu. Czekamy na Wasze przepisy.

Regulamin konkursu na potrawę świąteczną:

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły.
Każdy uczestnik może przysłać jeden przepis na potrawę świąteczną. Przepis musi zmieścić się na jednej stronie.
Na konkurs przysyłamy tylko sprawdzone przepisy na potrawy robione w Waszych domach, albo w domach Waszych bliskich. Nie wolno kopiować z internetu ani przepisów ani żadnych ilustracji.
Są dwie możliwości przesłania pracy:
- można napisać przepis odręcznie, własnoręcznie go zilustrować w dowolnej technice. Zrobioną pracę sfotografować i przesłać.
- albo napisać przepis na komputerze, zilustrować w dowolnym programie graficznym i przesłać plik w formacie.jpg lub .pdf (pliki przesłane w formacie .pdf zostaną zamieszczone na stronie internetowej jako obrazy .jpg)
Jeżeli zilustrujecie przepisy zrobionymi przez siebie zdjęciami, to nie może być na nich żadnych twarzy.
Prace przesyłamy do 31 grudnia na adres e.cwikiel@sp3.czeladz.pl, w treści wiadomości musicie napisać, swoje imię, nazwisko i klasę. Przepisy przysłane bez tych danych nie będą publikowane.
Przepisy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w zakładce „Kącik ucznia”.
Oceniona zostanie potrawa i sposób jej zaprezentowania.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły 4 stycznia 2021 r, zwycięzcy otrzymają dyplomy i upominki.