Strona główna/Kącik ucznia/maj - 21 maja Światowy Dzień Kosmosu

maj - 21 maja Światowy Dzień Kosmosu

21 maja - Światowy Dzień Kosmosu

aktualizacja 1 czerwca 2021
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Własna mapa Kosmosu".

Bogactwo Waszych „kosmicznych” pomysłów zaskoczyło jurorów. Wszystkie nadesłane prace były fantastyczne, uczestnicy konkursu wykazali się nieograniczoną wyobraźnią.

Jury postanowiło przyznać

I miejsce ex aequo
Filip Winiarski klasa 1a
Szymon Łoś klasa 1a

II miejsce ex aequo
Oliwier Bogusławski klasa 3a
Jakub Bogusławski klasa 3a

III miejsce ex aequo
Wojtek Rabiasz klasa 2a
Kamil Niedźwiedzki klasa 1b
Wyróżnienie
Dominik Szymański 1b
Gratulujemy!

W maju zachęcamy Was do zgłębiania tajemnic kosmosu. Chyba każdy z nas patrząc nocą w rozgwieżdżone niebo zastanawiał się, jakie tajemnice skrywa w sobie wszechświat? Czy ktoś zamieszkuje odległe planety? Dokąd można dojść Drogą Mleczną, a gdzie zajechać Wielkim Wozem? Czy spełnią się nasze życzenia o których pomyśleliśmy widząc spadającą gwiazdę?

Zapraszam do udziału w ostatnim w tym roku szkolnym konkursie w Kąciku ucznia.

Zadanie konkursowe
Stwórz własną mapę Kosmosu. Technika pracy dowolna. Praca może być płaska lub przestrzenna. To, co w na niej umieścisz, zależy tylko od Ciebie i Twojej nieograniczonej wyobraźni. Im więcej „kosmicznych” pomysłów - tym lepiej!

Zdjęcie pracy prześlij na adres: e.cwikiel@sp3.czeladz.pl W treści wiadomości napisz swoje imię, nazwisko i klasę. Przesłanie zdjęcia pracy oznacza zgodę na publikację. Fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w zakładce „Kącik ucznia”. Konkurs trwa do 31 maja. Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy i upominki.

Ewa Ćwikiel