Strona główna/Kącik ucznia/styczeń 2022 - konkurs płatek śniegu

styczeń 2022 - konkurs płatek śniegu

Nadesłaliście piękne prace. Jury w którego skład weszli uczniowie klasy 8a przyznało następujące miejsca:
I miejsce - Tomasz Wyczesany 4b,
II miejsce - Lena Karbowniczek 2b,
III miejsce - Kacper Liwiński 5b.
Gratulujemy zwycięzcom, dyplomy i upominki zostaną wręczone po feriach zimowych.

17 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Śniegu. Z tej okazji  zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na wycinankę - płatek śniegu. Należy wykonać wycinankę, poprosic rodzica, aby zrobił jej zdjęcie i przesłał na adres: e.cwikiel@sp3.czeladz.pl do 31 stycznia, w treści wiadomości podając Wasze imię, nazwisko i klasę. Przysłanie zdjęcia oznacza zgodę na publikację w „Kąciku ucznia" na stronie internetowej naszej szkoły. 2 lutego jury wybierze najciekawsze prace. Ich autorzy otrzymają upominki.

Przyjrzyjcie się płatkom śniegu większość z nich jest płaska i składa się z sześcioramiennych gwiazdek. Powstają również inne formy: igły, płytki, grudki. Istnieje przekonanie, że nie istnieją dwa identyczne płatki śniegu.

Ewa Ćwikiel