Klasa 5a integracyjna

12 grudnia 2021

6 grudnia 2021

3 grudnia 2021

Niezwykle ważną tematyką są bariery architektoniczne, ale również i tych w naszej świadomości, a przede wszystkim ich znoszenie.

4 listopada 2021

26 października 2021

19 października 2021

18 października 2021

15 października 2021

14 października 2021

Klasa III a bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM- wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

11 października 2021

Klasa integracyjna IIIa w roku szkolnym 2021/22 bierze udział w Projekcie Edukacyjnym  Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

dyplom matematyka

Jej najważniejszym celem jest rozbudzanie ciekawości u dzieci, która potęguje chęć poznawania świata nauki i odkrywania własnych pasji. Metoda uczy pracować projektowo. Pokażemy jak w codziennym życiu wykorzystać wiadomości zdobyte w szkole!

11 października 2021

Klasa IIIa bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki" edycja III, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III

Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

czytam z klasą plakat

30 września 2021

Rok szkolny 2020/2021

8 marca 2021

22 lutego 2021

Projekt edukacyjny dla klasy integracyjnej II a
Jak dbać o środowisko? Dbamy o ptaki w naszym otoczeniu.

Po obserwacji zachowań w karmniku ptasich harców i radości wykonaliśmy sylwetki ptasich osobowości. No i mamy ,,Ptaki Cudaki”. Podczas zajęć rozwijających uczniowie oddziału integracyjnego pracowali w grupach doskonaląc zdobyte umiejętności, wymieniali się swoimi pomysłami i wiadomościami, wspierając się wzajemnie, a przy tym świetnie się bawiąc. Wychowanie integracyjne jest nie tylko celem, aby niepełnosprawni mogli żyć wśród pełnosprawnych. Jest ono także metodą tworzenia harmonii, spontaniczności. Integracja daje szansę różnym dzieciom, pozwala im nawiązać kontakty, wzajemnie się dostosować i stworzyć jedną grupę.

16 lutego 2021

Zbieramy, pomagamy, a przy tym świetnie się bawimy - warto pomagać.

12 lutego 2021

My się zimy nie boimy. Relacja do pobrania na dole strony.

11 lutego 2021

,,Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek”

Smacznego Wszystkim życzy klasa 2 a

10 lutego 2021

09 lutego w naszej klasie odbyła się lekcja udzielania pierwszej pomocy. Lekcję przeprowadziła pani Małgorzata Wikarek w ramach projektu „ Ratujemy i uczymy ratować” dzięki współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Uczniowie uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywania pomocy, poznali numery telefonów alarmowych.

9 lutego 2021

Walentyki w klasie II a

21 stycznia 2021

"Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków”.
Uczniowie klasy 2a integracyjnej wykonali z okazji ich święta laurki.

Celem zajęć było:
Doskonalenie zdobytych umiejętności - opowiadanie o swoich dziadkach.
Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

Cele szczegółowe:
- rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności koncentracji uwagi,
- rozwijanie umiejętności odpowiedzi na pytania,
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na dany temat,
- doskonalenie umiejętności motorycznych,
- kształtowanie szacunku dla osób starszych,
- kształtowanie wrażliwości plastycznej,
- wyrabianie poczucia estetyki.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna datę Dnia Babci i Dziadka,
- wie, czym interesują się jego dziadkowie,
- wypowiada się na temat babci i dziadka,
- wykonuje polecenia nauczyciela,
- potrafi właściwie dokończyć zdania,
- potrafi zachować się odpowiednio wobec osób starszych,
- potrafi samodzielnie estetycznie wykonać laurkę dla babci i dziadka.

Małgorzata Wikarek
Joanna Skonieczna