Strona główna/Aktualności/ X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

5 Października 2020

2 października w naszej szkole świętowaliśmy na lekcjach matematyki X Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Akcja ta miała na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz pokazanie, że matematyka może być przyjemna a czasem i zabawna.

Z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystali wszyscy uczniowie klas, których uczę.  Był to czas wypełniony mnożeniem i dzieleniem - ustnym, pisemnym, obliczaniem trudnych przykładów z tabliczki mnożenia i dzielenia na czas. Cel został osiągnięty a uczniowie świetnie się bawili.

Ta akcja wyłoniła wielu „Mistrzów Tabliczki Mnożenia”, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, jako dowód zdanego egzaminu.

Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę oraz gratuluję wszystkim MISTRZOM TABLICZKI MNOŻENIA!

Beata Szymczyk - nauczyciel matematyki