Strona główna/Aktualności/Akcja „Czytanie na polanie. Edycja 2024”

Akcja „Czytanie na polanie. Edycja 2024”

29 Maja 2024

Akcja „Czytanie na polanie. Edycja 2024”

Nasza szkoła przyłączyła się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie. Edycja 2024” realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem akcji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promowanie czytelnictwa. Dzięki niej dzieci przekonały się, że każde miejsce jest dobre, aby sięgnąć po książkę.
W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III oraz klasa IVb i klasy VI a i b. Dzieci wraz z nauczycielami wybrali się na świeże powietrze, gdzie siedząc na kocach w miłej atmosferze, wśród zieleni, słuchali głośnego czytania różnych pozycji książkowych. Wspólnie udowodniliśmy, że radość z czytania może odbywać się nie tylko w domowym zaciszu, ale również na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.