Strona główna/Aktualności/Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona” w naszej (..)

Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona” w naszej szkole

22 Grudnia 2022

Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona” w naszej szkole

W klasach 3a i 3 b była realizowana akcja „Wirusoochrona”. Szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenia świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.
Akcja miała na celu: promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk, zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych, zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Swoje działania rozpoczęliśmy od lekcji, która dotyczyła prawidłowego odżywiania zakończyliśmy na ćwiczeniach w prawidłowym myciu rąk.