Strona główna/Aktualności/„Biegane dyktando" klas I, II i III

„Biegane dyktando" klas I, II i III

6 Grudnia 2021

Biegane dyktando

Ortografia wcale nie musi być nudna! Może kojarzyć się z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją... klasy I, II i III już o tym wiedzą :)

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs „Biegane dyktando", który okazał się świetnym połączeniem zmagań edukacyjnych i sportowych.

W konkursie udział wzięło 48 uczestników - po 8 przedstawicieli z każdej klasy I-III.

Na czym polegał konkurs? Uczniowie zostali podzieleni na zespoły 4-osobowe w każdej grupie wiekowej. Następnie wybraliśmy tzw. „biegaczy”, którzy mieli za zadanie podbiec do kartki z dyktandem, przeczytać zdanie lub zdania, następnie podbiec do kolegi, koleżanki „pisarza" i podyktować jak największą ilość zapamiętanych wyrazów, zdań.

„Biegane dyktando" wywołało wiele emocji i radości. Na pytanie: Co najbardziej podobało się uczniom podczas dyktanda? Jedna z uczennic odpowiedziała: „Współpraca i to, że mogliśmy świetnie się bawić" :)

Oto nasi „Mistrzowie ortografii":

- klasy I: Zosia W. klasa I b, Ola K. klasa I b, Maja K. klasa I a, Ewa D. klasa I a.

- klasy II: Inga S. klasa II b, Lena K. klasa II b, Szymon Ł. klasa II a, Filip W. klasa II a.

- klasy III: Kajetan W. klasa III b, Maciej L. klasa III b, Ola S. klasa III a, Maja A. klasa III a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: