Strona główna/Aktualności/Człowiek jako super bohater w świecie pełnym wirusów

Człowiek jako super bohater w świecie pełnym wirusów

25 Stycznia 2022

Człowiek jako super bohater w świecie pełnym wirusów

Klasa integracyjna 3a 21.01.2022r. rozpoczęła projekt edukacyjny „Człowiek jako super bohater w świecie pełnym wirusów”. Celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności życiowych, sprzyjających właściwym wyborom i prozdrowotnemu stylowi życia. Realizowane treści służą kształtowaniu zachowań prozdrowotnych, a także postaw odpowiedzialności za zdrowie własne, oraz osób z najbliższego środowiska dziecka. Głównym celem zajęć jest zwiększenie świadomości dzieci na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. Tematyka zajęć jest związana z działaniami na rzecz zahamowania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i profilaktyką zachorowań na inne choroby zakaźne z uwzględnieniem roli szczepień ochronnych.