Strona główna/Aktualności/Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

5 Października 2022

Ruszyła czwarta edycja międzynarodowego projektu wspierającego rozwój czytelnictwa „Czytam z klasą lekturki spod chmurki".

plakat lekturki spod chmurki

Tegoroczna edycja związana będzie z podróżami po Polsce, Europie oraz po świecie. W naszej szkole w projekcie bierze udział klasa I b wraz ze swoim wychowawcą. Na uczniów czeka niesamowita przygoda w towarzystwie małej chmurki Tosi. Miejmy nadzieję, że dzięki projektowi dzieci zainteresują się książkami jeszcze bardziej i odnajdą w czytaniu życiową radość. Projekt realizowany będzie od 3 października 2022 do 31 maja 2023 roku, a jego autorem i organizatorem jest Pani Honorata Szanecka.

Cele główne tegorocznej edycji:
- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- rozwijanie aktywności czytelniczej,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
- pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Angelina Górniak