Strona główna/Aktualności/DBI z Sieciakami

DBI z Sieciakami

23 Lutego 2023

22 lutego 2023 w ramach kolejnego zadania z Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas I a, II a oraz II b wraz z wychowawcami wzięli udział w w nietypowej lekcji „na żywo”. W pierwszej części wydarzenia uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl online ,,Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów".
Główni bohaterowie - Filip i Ola to rodzeństwo, jakich wiele. Bardzo lubią gry komputerowe i dlatego spędzają w świecie wirtualnym sporo czasu. Niestety gry i internet wciągają Filipa tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, a nawet traci przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów - Plika i Foldera, którzy natychmiast przystępują do dzieła i pomagają głównym bohaterom.
Po obejrzanym spektaklu odbył się live z Plikiem i Folderem. Uczniowie z całej Polski wspólnie tworzyli mapę myśli o bezpiecznym zachowaniu w Internecie. Wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jak groźny dla młodego pokolenia jest „Sieciowciąg”.

do góry