Strona główna/Aktualności/Dramat na scenie, czyli przedstawienie

Dramat na scenie, czyli przedstawienie

29 Listopada 2021

Dramat na scenie, czyli przedstawienie

W listopadzie 2021 r. uczniowie klas siódmych mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zdolności związane z przygotowaniem spektaklu teatralnego. Na lekcjach języka polskiego zainscenizowali fragmenty II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Próby rozpoczęły się już dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem realizacji fragmentu utworu. Młodzież wykazała się kreatywnością i energią twórczą.

Siódmoklasiści przygotowali odpowiednią scenografię, ciekawą muzykę ,a przede wszystkim opracowali teksty i ruch sceniczny. Warto wspomnieć, że uczniowie klasy VII b mieli możliwość podejrzeć warsztat zawodowych aktorów, ponieważ na początku listopada byli w Pałacu Młodzieży w Katowicach na przedstawieniu pt. „Dziady” cz. II w wykonaniu krakowskich artystów, co pozwoliło im lepiej zrozumieć dramat Adama Mickiewicza. Młodzi aktorzy z klas siódmych mają ochotę podjąć kolejne wyzwania teatralne.