Strona główna/Aktualności/Dzień zdrowego śniadania w klasie III B

Dzień zdrowego śniadania w klasie III B

9 Listopada 2021

Dzień zdrowego śniadania w klasie III B

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dla uczniów klasy III b był to dzień szczególny. Uczniowie mieli bowiem przygotować wielką ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim energię do pracy, zabawy i nauki!
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji śniadaniowej. Wykonane kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale! Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.