Strona główna/Aktualności/Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

19 Października 2023

Europejski Tydzień Kodowania

Miło nam poinformować, że klasa III b po raz kolejny wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week 2023.
Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Biorą w niej udział państwa europejskie, które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania, która jest jedną z najważniejszych kompetencji, jakie otwierają przed dziećmi nowe możliwości.
Podczas zajęć uczniowie klasy III b wykonywali różnorodne zadania w tym zakresie. Programowaliśmy "tańczące roboty", tworzyliśmy własne pikselowe obrazki na matrycy do kodowania oraz próbowaliśmy swoich sił w zadaniach z zakresu odkodowywania obrazków.
Zajęcia dostarczyły dzieciakom mnóstwo zabawy, a przy okazji dużą dawkę mądrej rozrywki, wiedzy i umiejętności.
Nasza aktywność została zarejestrowana na mapie wydarzeń Europe Code Week #codeweek