Strona główna/Aktualności/Kampania „Biała Wstążka”

Kampania „Biała Wstążka”

1 Grudnia 2022

W naszym mieście Czeladź trwa kampania „Biała Wstążka”. Celem tej kampanii jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet, reagowanie i kształcenie właściwych postaw w sytuacjach występowania różnych form przemocy, krzywdzenia i dyskryminacji. Symbolem kampanii na terenie Czeladzi jest obraz dłoni z białą wstążką na tle panoramy miasta. Cele, które realizuje nasza szkoła wchodzą w zakres szkolnego programu pracy profilaktycznej, edukacyjnej i wychowawczej w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Są to działania służące zwiększeniu skuteczności ochrony ofiar przemocy w rodzinie i zwiększeniu dostępności pomocy oraz działań interwencyjnych, korekcyjnych i edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc.Ważne dla nas jest podniesienie wrażliwości społecznej oraz realizacja zadania Wzmacnianie współpracy między instytucjami i organizacjami.

biała wstążka
Kampania „Biała Wstążka” w Czeladzi - fot. mat. Pras.