Strona główna/Aktualności/„MAJA RATUJE PLANETĘ” TEATR MOICH MARZEŃ Z CHORZOWA

„MAJA RATUJE PLANETĘ” TEATR MOICH MARZEŃ Z CHORZOWA

2 Listopada 2023

„MAJA RATUJE PLANETĘ” TEATR MOICH MARZEŃ Z CHORZOWA

31.10.23roku uczniowie z klas I-III udały się do Kopalni Kultury na musical ,,Maja ratuje planetę". Celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na przyrodę, zwierzęta i na to jak ważne jest bycie, a nie posiadanie. Główna bohaterka Maja to wesoła, mądra dziewczynka, której rodzice są zagonieni, żyją w ciągłym pośpiechu, komunikują się przez telefon… Na swojej drodze spotyka liska Lucka, który uświadamia jej jak bardzo człowiek i jego ingerencja w środowisko naturalne jest niebezpieczne. Czy Mai i pozostałej części wesołej, zwierzęcej ferajny uda się uratować planetę i zniweczyć działania motorniczego Maurycego? Musical w prosty sposób przybliżył dzieciom tematykę ekologii oraz uświadomił jak bardzo człowiek i jego ingerencja w środowisko naturalne jest niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i całej planety. Ciekawa muzyka, kostiumy, scenografia, gra aktorów sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem obserwowały spektakl. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia. “Bierzmy los w swoje ręce, sprzątajmy jak najwięcej, bo razem damy radę, dla reszty być przykładem. Bo na naszej Ziemi może być jak w niebie. Ratując planetę, ratujemy siebie”