Strona główna/Aktualności/Magiczne balony - w klasie III a - integracyjnej

Magiczne balony - w klasie III a - integracyjnej

22 Marca 2021

Magiczne balony - w klasie III a - integracyjnej

Ciąg dalszy kolejnej lekcji eksperymentowania w klasie III a - projektu edukacyjnego "Chemia w kuchni". Uczniowie przeprowadzili doświadczenie z balonem. Do butelki dodali octu, następnie wsypali do balona dwie łyżeczki sody.
Balon z sodą ostrożnie nałożyli na szyjkę butelki, aby się nie wysypała.
Jednym zdecydowanym ruchem uczniowie unieśli balon, wsypując sodę do butelki z octem.
W wyniku reakcji powstał dwutlenek węgla, czyli taki sam gaz, jaki wydychamy. To właśnie on napompował balon.
Uczestnicy świetnie się bawili wykonując doświadczenie.
Uczniowie klasy III a, są również kontynuatorami realizacji projektu "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu", który był prowadzony w ramach zajęć świetlicowych w I półroczu 2020/2021. W ramach zajęć dzieci zapoznają się z walorami zdrowego odżywiania, sposobami przygotowania zdrowych, pysznych i kolorowych posiłków.

Edyta Czech, Małgorzata Duran, Dorota Kopeć

Magiczne balony 3a