Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Projekt „Niebieskie Igrzyska"

Międzynarodowy Projekt „Niebieskie Igrzyska"

17 Kwietnia 2024

Międzynarodowy Projekt „Niebieskie Igrzyska"

Miło nam poinformować, że klasy I-III oraz klasy V a, V b i VI b z naszej szkoły włączyły się do Międzynarodowego Projektu „Niebieskie Igrzyska”, które są formą obchodów "Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu".
Udział w projekcie w pierwszej kolejności ma na celu zapoznanie dzieci z pojęciem „autyzmu” oraz z problemami osób ze spektrum i ich trudnościami w rozumieniu świata. Ponadto ma spowodować rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej postrzegają świat.
W ramach projektu i jego części edukacyjnej dużo rozmawialiśmy na temat autyzmu, a na koniec przygotowaliśmy niebieskie plakaty, niebieskie serca oraz niebieskie wstęgi, aby wspólnie w geście solidarności i zrozumienia dla osób w spektrum ruszyć na niebieski pochód.
Wszyscy z otwartymi sercami i z przygotowanymi wcześniej hasłami ruszyliśmy wokół naszej szkoły. Szliśmy pełni zrozumienia dla osób w spektrum, wykrzykując „Nie oceniaj - zaakceptuj!" To był bardzo wzruszający moment... Dziękujemy za brawa, które otrzymaliśmy z okiem sąsiadów naszej szkoły oraz mijających nas przechodniów.

do góry