Strona główna/Aktualności/Nasze mistrzynie ortografii!

Nasze mistrzynie ortografii!

24 Października 2023

Mistrzynie ortografii                                           Mistrzynie ortografii

Z radością informujemy, że Wiola Szlachetka z klasy 8  i Karolina Kałuża z 7b zakwalifikowały się  do wojewódzkiego etapu  XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Ten projekt edukacyjny umożliwia sprawdzenie znajomości zasad języka ojczystego. Stanowi  również okazję do przypomnienia najważniejszych  wydarzeń historycznych  po 1918 roku. Dyktando jest też szczególną formą obchodów Święta Niepodległości.   Eliminacje szkolne miały miejsce 27 września. Wzięło w nich udział 24 uczniów z klas 4-8 Kolejny etap konkursu odbędzie się 26 października w RODN „WOM” w Częstochowie.                                                        Gratulujemy szkolnym mistrzyniom  ortografii i życzmy kolejnych sukcesów.

dyktando