Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3

30 Września 2024

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Data ta związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Intencją pomysłodawców inicjatywy było przypomnienie, że głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Wspólne czytanie na głos sprzyja budowaniu więzi, pozwala wyciszyć się, pomaga w zrozumieniu samego siebie i świata, uczy empatii. A wreszcie nastraja życzliwie i daje pozytywną energię.
Nasi uczniowie klas młodszych mogli włączyć się w obchody słuchając czytanych przez nauczycieli tekstów literatury dziecięcej a także próbując swoich sił w głośnym czytaniu dla swoich kolegów i koleżanek.
Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania!
Zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie ze swoimi pociechami!
Zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej!