Strona główna/Aktualności/Podsumowanie projektu „Janusz Korczak- ten, który w (..)

Podsumowanie projektu „Janusz Korczak- ten, który w dziecku widział człowieka”

22 Grudnia 2020

Z okazji 25 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Czeladzi imienia Janusza Korczaka wraz z Dużym Samorządem Uczniowskim zorganizowaliśmy projekt „Janusz Korczak - ten, który w dziecku widział człowieka”, w którym brali udział uczniowie klas IV i V. Uczniowie podczas godzin wychowanych zapoznawali się z sylwetką naszego patrona, oglądali filmy związane z działalnością Janusza Korczaka i dyskutowali na temat swoich praw. Natomiast na lekcjach z języka polskiego dzieci miały za zadanie napisać list do Janusza Korczaka o sobie, swoich planach i marzeniach. Dziękujemy nauczycielom języka polskiego p. Mai Strzelczyk- Derwisz, p. Małgorzacie Głowackiej oraz p. Annie Wietesce oraz wychowawcom klas IV i V p. Agnieszce Cichoń oraz p. Beacie Szymczyk za współpracę i zaangażowanie.
Zwieńczeniem projektu było wykonanie albumu Janusza Korczaka. Dostaliśmy mnóstwo przepięknych, ciekawych albumów za które bardzo dziękujemy.
Miło nam ogłosić, że jury w składzie p. Dorota Bengier-Babiarz, p. Magdalena Wester, p. Beata Lewosz oraz p. Joanna Filip przyznało następujące miejsca:

I miejsce Karolina Malczewska kl. V a
I miejsce Angelika Gruszka kl. IV a
II miejsce Martyna Mikicin kl. IV a
III miejsce Karolina Kałuża kl. IV b
III miejsce Lena Szuba kl. IV b

Wyróżnienia:
Jakub Wątor kl. IV b, Nikola Mieszczankowska kl. IV a, Oliwia Kukowiecka kl. IV a, Karol Grela kl. IV b.
Dyplomy wraz z nagrodami zostaną rozdane po feriach.

Gratulujemy!

do góry