Strona główna/Aktualności/Projekt edukacyjny "Jak młody Polak może uczcić Święto (..)

Projekt edukacyjny "Jak młody Polak może uczcić Święto Odzyskania Niepodległości?".

10 Listopada 2020

W związku ze zbliżającym się świętem narodowym klasa VIa uczestniczyła w projekcie edukacyjnym "Jak młody Polak może uczcić Święto Odzyskania Niepodległości?". Na lekcji plastyki pod kierunkiem Pani D. Bengier-Babiarz uczniowie wykonali plakaty poświęcone barwom narodowym naszej ojczyzny. Na każdej pracy umieścili jedno z haseł powstałego MINIKODEKSU MŁODEGO PATRIOTY, który jest uwieńczeniem owocnych i pomysłowych działań przeprowadzonych na lekcji j. polskiego i godzinie wychowawczej w tejże klasie.
MINIKODEKS MŁODEGO PATRIOTY

1. Sprzątam środowisko naturalne!
2. Włączam się w ogólnonarodowe inicjatywy - I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości!
3. Wyrażam szacunek do naszego Języka Ojczystego!
4. Włączam się do akcji "Niepodległa do hymnu"!
5. Wykonam kokardę narodową!
6. Wezmę udział w Biegach Niepodległościowych!
7. Wezmę udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych!
8. Poznaję historię naszego kraju oraz regionu, w którym mieszkam!
9. Odwiedzam miejsca pamięci narodowej!
10. Włączę się w działania Szkolnego Koła Wolontariatu!

Zachęcamy całą społeczność uczniowską naszej szkoły, i nie tylko, do aktywnego upamiętnienia kolejnej rocznicy tego wydarzenia!!!
Małgorzata Głowacka i Dorota Bengier - Babiarz

Jak młody Polak może uczcić Święto Odzyskania Niepodległości?

Małgorzata Głowacka i Dorota Bengier - Babiarz