Strona główna/Aktualności/ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY w klasach młodszych

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY w klasach młodszych

15 Września 2024

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY w klasach młodszych

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
W piątek 13 września klasy 1-3 włączyły się w obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, słuchali pogadanek przygotowanych przez swoich wychowawców a także mieli możliwość praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy - na fantomach. Ponadto utrwalono numery alarmowe, omówiono "łańcuch ratunkowy" a także  podkreślono istotę działania w pierwszych minutach po urazie czy wypadku. To były bardzo pouczające zajęcia edukacyjne!