Strona główna/Aktualności/Śląski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w (..)

25 Października 2021

Śląski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim relizowanym w ramach projektu: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!
Tropiciele historii - poszukiwanie „Ludzi Solidarności” na kartkę do albumu przedstawiającą nieznanych świadków wydarzeń sprzed 40 lat z Regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.
Cele konkursu:
• odszukanie i utrwalenie biogramów nieznanych uczestników, świadków, członków NSZZ „Solidarność” z okresu stanu wojennego, z Regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.
• rozwijanie umiejętności plastycznych i literackich,
• rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży,
• kształcenie poczucia estetyki,
• docenienie kreatywności i pomysłowości.
Przedmiot Konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie i dostarczenie pracy plastyczno - literackiej w formacie A4 stanowiącej kartkę do albumu z biogramem uczestnika, świadka wydarzeń stanu wojennego w Polsce w latach 1981 - 1983. Prace powinny być wykonane:
- własnoręcznie bez użycia techniki komputerowej lub
- w grafice komputerowej.

Szczegóły konkursu w zakładce Nasza szkoła/Konkursy

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz