Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

24 Października 2022

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Nowy Program Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa czyli owoce, warzywa, soki, mleko i przetwory mleczne dla naszych pociech, promuje wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Jest adresowany do uczniów klas 1 do 5. W ramach nowego programu dzieci: otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne, biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. W nasze szkole w programie bierze udział 157 uczniów z klas 1 do 5. W piątek obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Odbyły się pogadanki na temat dobroczynnego wpływu owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Przy ogromnym wsparciu intendenta szkoły oraz pań pracujących w kuchni uczniowie mogli delektować się smakiem przygotowanego koktajlu oraz degustowali owoce i warzywa. Dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy. Był to również czas pracy twórczej. Warzywa i owoce stały się inspiracją do powstania prac plastycznych i literackich. Wszystkim dziękujemy za udział, mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wzbogacenia codziennych dań w warzywa i owoce oraz wyeliminuje niezdrowe przekąski.