Strona główna/Aktualności/Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w konkursie (..)

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w konkursie i akcji ,,GÓRA GROSZA’’

11 Lutego 2021

Drodzy Rodzice i Uczniowie
Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną przystąpiło do akcji ,,GÓRA GROSZA”, której celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Zbieramy monety 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł.
W związku z tym nasza szkoła potrzebuje dziewięciu skarbonek, aby rozpocząć selektywną zbiórkę monet. Mamy dla Was taką propozycję.
Ogłaszamy konkurs na wykonanie skarbonki.

Regulamin konkursu „SKARBONKA GÓRA GROSZA”
1. Celem konkursu jest:
- rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych,
- wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu,
- pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi
i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
2. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas I - VIII. Konkurs trwa od 12.02.2021r. do 22.02.2021r. Prace proszę składać w bibliotece lub świetlicy szkolnej.
3. Tematyka konkursu
Uczestnicy przygotowują prace plastyczno-techniczne. „SKARBONKA GÓRA GROSZA” powinna być wykonana w dowolnej technice przestrzennej z wykorzystaniem surowców wtórnych.
4. Zasady konkursu:
• zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy dowolną techniką w formie przestrzennej z materiałów recyklingowych (np. z kartonu, butelki plastikowej, nakrętek, puszki, słoików itp.);
• wielkość wykonanej skarbonki musi odpowiadać rozmiarom butelki 5l lub kartonowi po obuwiu.
• praca musi być samodzielna,
• każda praca powinna zawierać informację - imię i nazwisko autora oraz klasę;
• każdy uczestnik składa jedną pracę.
5. Prace zostaną ocenione przez jury. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wykorzystane do zbiórki monet w akcji ,,GÓRA GROSZA”.

Zachęcamy do udziału w konkursie i akcji ,,GÓRA GROSZA’’.