Strona główna/Aktualności/Wycieczka V a i V b do Muzeum Śląskiego w Katowicach

Wycieczka V a i V b do Muzeum Śląskiego w Katowicach

1 Października 2021

Wycieczka V a i V b do Muzeum Śląskiego w Katowicach

W czwartek 30 września klasy V a i V b wraz z wychowawcami p. Dorotą Bengier- Babarz, p. Agnieszką Cichoń oraz p Magdaleną Wester mieli przyjemność odwiedzić Muzeum Śląskie w Katowicach. Podczas pobytu w muzeum uczniowie brali udział w dwóch warsztatach.

Pierwsze z nich to „Z kopalni do familoka”. Uczniowie słuchali opowieści o początkach górnictwa oraz o tym, jak jego rozwój wpłynął na krajobraz Śląska. W czasie zajęć poznali także specyfikę pracy w kopalni, zwyczaje w niej obowiązujące oraz niebezpieczeństwa, jakie czyhały na górników.

Drugie warsztaty to „Literacka podróż z Tomkiem”. Celem zajęć było przybliżenie przyrody i kultur kontynentów, które przemierzał Tomek Wilmowski - bohater książek Alfreda Szklarskiego. Uczniowie w niewielkich grupach musieli odnaleźć odpowiedzi na zagadki o poszczególnych kontynentach. Warsztaty bazowały głównie na samodzielności uczniów i ich pracy z ekspozycją i tekstem książki.