Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w (..)

Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie

25 Października 2022

Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie

20 października uczniowie Naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Mogli oni na własnej skórze poczuć klimat życia w chacie gazdy - najbogatszego chłopa we wsi, usiąść w ławce w prawdziwej wiejskiej szkole, która była jedyna w okolicy oraz zobaczyć, jak wygląda proces mielenia ziaren w zabytkowym młynie. Ponadto, dzieci mogły sprawdzić, czy odnalazłyby się w ówczesnej roli ucznia i przyjęły jego prawa, jak i obowiązki, w które wchodziło również klęczenie na, jak się można domyślać, bardzo twardym i ostrym grochu. Całości towarzyszyły Nam ciekawe opowieści Pana Przewodnika oraz urocze widoki wiejskich zwierząt. Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie odwiedzili tego miejsca! :)