Strona główna/Aktualności/Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2022/2023

Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2022/2023

22 Czerwca 2022

Poniżej przedstawiamy przybory i materiały niezbędne do rozpoczęcia edukacji w klasie pierwszej:
1. Zeszyty:
- zeszyt w kratkę: 16-kartkowy
- zeszyt w trzy linie 16-kartkowy (z kolorowymi liniami bez marginesu)
2. Bloki:
- rysunkowy biały A4
- techniczny biały A4
- techniczny kolorowy A4
3. Plastelina - 1 paczka (naturalne kolory)
4. Papier kolorowy, bibuła
5. Pędzel gruby i cienki
6. Farby plakatowe (12 kolorów w kubeczkach)
7. Kredki ołówkowe
8. Kredki świecowe
9. Nożyczki (małe z zaokrąglonymi czubkami; specjalne dla dzieci leworęcznych)
10. Klej biały (w sztyfcie)
11. Tekturowa teczka (podpisana)
12. Piórnik wyposażony w 2 ołówki, pióro, długopis, linijkę 20 cm, temperówkę, gumkę
13. Strój gimnastyczny - biały podkoszulek, ciemne spodenki, obuwie sportowe sznurowane na gumowych podeszwach - wszystko podpisane w worku
14. Strój galowy (biała bluzka/koszula, ciemne spodnie/spódnica)
15. Obuwie na zmianę w worku (podpisane). Nie ma konieczności zakupu dodatkowych butów na wychowanie fizyczne.
Podręczniki i ćwiczenia (z wyjątkiem religii) są bezpłatne. Dzieci otrzymają je w szkole, w pierwszym tygodniu nauki. Prosimy o obłożenie i podpisanie podręczników, ćwiczeń i zeszytów. Wyprawkę ucznia należy przynieść do klasy w pierwszym tygodniu nauki. Informacja dotycząca podręczników do religii do klasy I na rok szkolny 2022/2023 będzie podana na początku września.
Dobre rady:
- Plecak powinien być dopasowany do pleców, pasy szerokie i odpowiednio wyregulowane. Nic nie może zwisać, plecaka nie powinniśmy nosić poniżej łopatek. Wypełniony plecak nie powinien ważyć więcej niż 10 proc. masy ciała dziecka.
- Jeśli Państwa dziecko jest leworęczne, dobrze jest kupić długopisy i nożyczki przeznaczone do trzymania w tej ręce.
- Wszystkie przybory i materiały powinny być podpisane.
Wychowawcy klas I